Ирис телевизија, Штип

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


          


 Видео архива: Информативна програма
 Видео архива: Политика

● Видео архива: Забавна програма

 Видео архива: Спорт


11:10 - 11:50
Должина: 40 мин
 » ЛИДЕРИ - Јехуда Берг Кабалах
 (магазин - реприза)
 Статус : Моментално 0
11:50 - 12:50
Должина: 60 мин
 » АГОРА - Радмила Шекеринска ,СДСМ
 (политички магазин - реприза)
 Статус : Следува
12:50 - 13:50
Должина: 60 мин
 » ГРАДБА
 (магазин)
 Статус : Следува
 
 

 » Исток Сите вести од Исток » 
Паркинзите во Штип носат приход од половина милион денари месечно
петок, 21 ноември 2014 - 16:41, Објавено пред околу 2 дена
500.000 денари месечно е просечниот приход што јавното претпријатие „Стипион“  го остварува со наплатата на паркинзи во центарот на градот. Според директорот Тони Јовев, платениот паркинг во градот по само три месеци веќе дава резултати.

Повеќе
Таксистите не знаат каде ќе се полага за лиценца за такси возач
петок, 21 ноември 2014 - 16:36, Објавено пред околу 2 дена
Пробиштип ги доби првите 29 лиценцирани таксисти. Во Кочани 50 таксисти минуваат низ обука. Течат подготовките за полагање на испит за да добијат сертификат за автотакси возач. Според правилникот за постапката и програмата за полагање на испитот за добивање сертификат за автотакси возач, секој такси превозник треба до крајот на годинава да го поседува тој сертификат.

Повеќе
Со симбиоза меѓу традиционална и модерна медицина против рак
петок, 21 ноември 2014 - 16:32, Објавено пред околу 2 дена
Симбиозата помеѓу модерната и традиционална медицина можат да даде сериозни резултати во лекувањето на пациенти со малигни заболувања. Со модерната медицина се отстранува, а со традиционалната се подобрува, но и се јакне имунолошкиот систем. Затоа голем број на лекови се направени врз база на природни состојки.

Повеќе
Проект - дисперзирана болница
петок, 21 ноември 2014 - 16:29, (пред околу 2 дена)
Од шест до осум лекари специјалисти од други болници, месечно доаѓаат во штипската болница. Преку пр...
Денеска се одбележува светскиот ден на телевизијата
петок, 21 ноември 2014 - 16:19, (пред околу 2 дена)
Денес, Светот го одбележува Светскиот ден на телевизијата. Во Република Македонија граѓаните во прос...
Мониторинг на јавните набавки во ЕЛС Штип
петок, 21 ноември 2014 - 16:06, (пред околу 2 дена)
ФРЛЗ - Штип во рамки на проектот „Граѓанска мрежа за спречување на конфликти и интереси во јавната а...
Караванот на букви и броеви и Библиотеката на тркала во Штип
петок, 21 ноември 2014 - 15:47, (пред околу 2 дена)
Караванот на букви и броеви и библиотеката на тркала се дел од активностите кои проектот на УСАИД „С...
Земјоделството и туризмот главните адути на Зрновци
петок, 21 ноември 2014 - 14:51, (пред околу 2 дена)
Покрај земјоделството во Зрновци може да се развива и етно туризмот, природните убавини, етно куќата...
Има ли ефект збратимувањето на градовите?
петок, 21 ноември 2014 - 14:00, (пред околу 2 дена)
Општина Берово е една од ретките општини во истокот која има бенефит од градовите со која е збратиме...


 » Локален спорт Сите вести од Локален спорт » 
ФК Брегалница во претпоследното есенско коло гостува на Работнички во Скопје
петок, 21 ноември 2014 - 17:12, Објавено пред околу 2 дена
Уште две кола преостануваат да се одиграат во есенскиот дел на Првата македонска фудбалска лига. Екипата на Брегалница најнапред утре (сабота) ќе гостува на Работнички во Скопје, а во последното коло, следната недела, на градски во Штип ќе ја дочека екипата на Силекс од Кратово.

Повеќе
Меморијал „Киро Ристов“ по 20ти пат во Штип
четврток, 20 ноември 2014 - 17:31, Објавено пред околу 3 дена
Верни на традицијата во одбележувањето на потсетникот за некогашниот боречки ас Киро Ристов, боречкиот клуб Балканец по 20-ти пат ќе организира меморијален турнир во негова чест. На турнирот веќе подолго време се промовираат младите борачи, односно на него настапуваат најдобрите поединци во конкуренција на кадети.

Повеќе
Штипските фудбалски „академци“ подобри од струмичките
четврток, 20 ноември 2014 - 17:22, (пред околу 3 дена)
Преку двеста деца се опфатени во осумте паралелки на фудбалските академии ширум Македонија. Конкретн...
Хуманитарен турнир во мал фудбал за помош на д-р Евица Бојаџиева
среда, 19 ноември 2014 - 17:39, (пред околу 4 дена)
Кон хуманата акција за собирање на средства за лекување на Д-р Евица Бојаџиева се приклучија и мајст...
Контролен натпревар помеѓу фудбалските паралелки од Штип и Струмица
среда, 19 ноември 2014 - 17:35, (пред околу 4 дена)
Наскоро ќе започне првенството на екипите од спортските паралелки по фудбал. Во рамките од подготовк...


 » Македонија Сите вести од Македонија » 
Груевски: Со државниот испит ќе се реши проблемот со давање оценки без знаење
недела, 23 ноември 2014, 10:40, Објавено пред околу 57 минути
Државата сака да се осигура дека студентите кои завршуваат факултет навистина имаат барем минимално знаење за шестка. Ова не го правиме случајно, туку затоа што во минатите 10-15 години се соочуваме со проблем што на некои универзитети се даваат оценки без знаења, изјави премиерот Никола Груевски, во саботата во своето гостување на Дневникот на телевизија Сител.

Повеќе
Груевски: Спремаме позитивна бомба
недела, 23 ноември 2014, 10:13, Објавено пред околу еден час
Заев отсекогаш се заканувал, нека се заканува и понатаму.Најавува некакви бомби. Ние работиме друг тип на бомби. Еве спремаме една бомбичка, но позитивна со која ќе решиме долгогодишен проблем на илјадници луѓе во Македонија, изјави премиерот Никола Груевски, во врска со изјавите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за бомба во јавноста.

Повеќе
Груевски: Поглаварот на ИВЗ се постави како политички, а не како верски лидер
недела, 23 ноември 2014, 09:47, Објавено пред околу 2 часа
Поглаварот на Исламската верска заедница се постави како партиски, политички и етнички, а не како верски лидер, изјави премиерот Никола Груевски, во саботата во Дневникот на телевизија Сител, а во врска со колумната на Реис Ул Улема Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи во весникот „Лајм“ во која тврди дека Македонци муслимани не постојат, дека тие се ѓаволско дело и претставуваат „ин-витро нација создадена од партијата ВМРО-ДПМНЕ“.

Повеќе
Сончево време со умерена облачност
недела, 23 ноември 2014, 09:30, (пред 2 часа)
Времето во недела во Македонија ќе биде сончево. Во источните делови на земјата ќе има мала до умере...
Министeрот Јолевски ги повика сите граѓани масовно да се приклучат на акцијата „Ден на дрвото"
сабота, 22 ноември 2014, 15:20, (пред 20 часа)
Министерот за одбрана, Зоран Јолевски, заедно со началникот на ГШ на АРМ, генерал потполковник Горан...
Нови 20 детски градинки во Македонија за шест месеци
сабота, 22 ноември 2014, 14:51, (пред 21 часа)
Во изминатите шест месеци се отворени, или пак се очекува отворање на 20 детски градинки, со кои се ...
Се одржа третото издание на „Скопје креатива“
сабота, 22 ноември 2014, 12:34, (пред 23 часа)
Третото издание на фестивалот за креативни индустрии „Скопје креатива“ се одржа во петок...
Македонскиот здравствен систем претставен на Меѓународен конгрес во Анталија
сабота, 22 ноември 2014, 11:59, (пред еден ден)
Директорката на Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ), Маја Парнарџиева Змејкова, го претстави зд...
Осветување на црквата „Света Лидија Македонска“ во Ченто
сабота, 22 ноември 2014, 10:41, (пред еден ден)
Изградбата на Македонската православна црква „Света Лидија Македонска“ во населбата Чент...


 » Свет Сите вести од Свет » 
Виенската полиција пред банкрот
недела, 23 ноември 2014, 11:28, Објавено пред 9 минути
Виенската полиција се соочува со недостаток на финансии и се наоѓа пред банкрот.

Повеќе
Ранети 15 лица во пукање со „калашников“ во ноќен клуб близу Атина
недела, 23 ноември 2014, 10:50, Објавено пред 47 минути
Грчката полиција трага по маж со албанско потекло кој со „калашников“ рани 15 луѓе во ноќен клуб во близина на Атина.

Повеќе
Се зголеми бројот на настраданите во земјотресите во Јапонија и Кина
недела, 23 ноември 2014, 09:39, Објавено пред 2 часа
Во силниот земјотрес кој во саботата го погоди југозападниот дел од Кина загинале најмалку 4 лица, а повредени се повеќе од 50, додека во Јапонија бројот од настраданите во земјотресот се искачи на 39, според последните податоци објавени во неделата.

Повеќе
Исламистите убилe две а грабнале дeсeт деца во Мали
недела, 23 ноември 2014, 09:18, (пред 2 часа)
Исламистите во Мали се обвинети дека извршиле напад во кој убиле две а грабнале уште десет деца, изј...
Исламистите убиел две а грабнале две деца во Мали
недела, 23 ноември 2014, 09:18, (пред 2 часа)
Исламистите во Мали се обвинети дека извршиле напад во кој убиле две а грабнале уште десет деца, изј...
Земјотрес во Романија, нема настрадани
недела, 23 ноември 2014, 09:02, (пред 3 часа)
Земјотрес со магнитуда од 57, степени по Рихтер го погоди во саботата истокот на Романија, но засега...
Фергусон: Растат тензиите пред носењето на судската одлука
недела, 23 ноември 2014, 08:03, (пред 4 часа)
Голема напнатост владее во Фергусон, гратчето во централниот дел на САД, пред носењето на одлуката д...
Слаби изгледи за нуклеарниот договор во Виена
недела, 23 ноември 2014, 08:01, (пред 4 часа)
Можноста да биде постигнат сеопфатен договор за иранската нуклеарна програма до рокот кој истакнува ...
Најмалку 23 повредени во земјотрес во Јапонија
сабота, 22 ноември 2014, 23:17, (пред 12 часа)
Најмалку 23 лица се повредени во силниот земјотрес што ја погоди централната јапонска префектура Наг...


 » Спорт Сите вести од Спорт » 
НБА: Нов пораз на Кливленд
недела, 23 ноември 2014, 11:09, Објавено пред околу 28 минути
Лидерот на Истокот, Торонто против Кливленд ја забележа четвртата последовна победа, вкупно 11-та во сезоната. Репторси во Охајо триумфираа убедливо со 110:93. Кливленд го запиша седмиот пораз во 12-от меч од почетокот на првенството.

Повеќе
Спорт Мани Пакјао ја одбрани титулата
недела, 23 ноември 2014, 10:36, Објавено пред околу еден час
Филипинскиот боксер, Мани Пакјао, ја одбрани титулата во велтер категорија, во верзијата на WBO, со победата над Крис Алгијери од САД.

Повеќе
Мани Пакјао ја одбрани титулата
недела, 23 ноември 2014, 10:36, Објавено пред околу еден час
Филипинскиот боксер, Мани Пакјао, ја одбрани титулата во велтер категорија, во верзијата на WBO, со победата над Крис Алгијери од САД.

Повеќе
МЗТ ја прекина негативата серија
сабота, 22 ноември 2014, 22:56, (пред 13 часа)
Кошаркарите на МЗТ ја прекинаа серијата од четири порази во АБА лигата со победата над Игокеа во Лак...
Лео Меси е најдобриот стрелец во Примера
сабота, 22 ноември 2014, 22:08, (пред 14 часа)
Лионел Меси, во 12.коло од Примера и натпреварот со Севиља стана најдобриот стрелец во историјата на...
Де Хеа и Руни го казнија Арсенал
сабота, 22 ноември 2014, 21:51, (пред 14 часа)
Манчестер Јунајтед во Лондон го победи Арсенал со 2:1, во големото дерби на англискиот фудбал. Јунај...
Мојсо и Вугринец за прва победа на Металург
сабота, 22 ноември 2014, 20:52, (пред 15 часа)
Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа во Лигата на шампионите, откако во Скопје ја сов...
Рикардо и Фетел ќе стартуваат од последните две места
сабота, 22 ноември 2014, 19:55, (пред 16 часа)
Возачите на Ред Бул, Даниел Рикардо и Себастијан Фетел, останаа без позициите кои ги освоија во кали...
Вардар убедливо поразен во Унгарија
сабота, 22 ноември 2014, 18:25, (пред 17 часа)
Веспрем го победи Вардар, во шестото коло во Лигата на шампиони со 32:24 (16:10). Унгарскиот шампион...


 » Занимливости Сите вести од Занимливости » 
Ширли Бејзи: Новата верзија на ‘Goldfinger’ без погрешни ноти
сабота, 22 ноември 2014, 19:52, Објавено пред околу 16 часа
Педесет години откако ја отпеа насловната песна за третиот по ред филм од серијалот за тајниот британски агент Џејмс Бонд, Ширли Бејзи призна дека во „Goldfinger“, снимен во 1964 година, има две погрешни ноти па оттаму на својот нов албум повторно го сними тој хит.

Повеќе
Од мозокот на Британец изваден црв кој му задавал главоболки
петок, 21 ноември 2014, 17:59, Објавено пред околу 2 дена
Неколку сантиметри долг црв е изваден од мозокот на еден Британец кој на лекарот му се пожалил на силни главоболки, објавија во петокот научниците и открија дека животинчето Spirometra erinaceieurope цели четири години живеело во мозокот на 50-годишниот маж и се селело од едната страна на другата.

Повеќе
Хуманитарна модна ревија „Esma Happening“
петок, 21 ноември 2014, 14:26, Објавено пред околу 2 дена
Хуманитарното здружение „Есма и Стево Теодосиевски“ на пејачката Есма Реџепова на крајот на овој месец ќе организира хуманитарна модна ревија „Esma Happening“.

Повеќе
Во демократијата мажите се повисоки отколку во комунизмот
петок, 21 ноември 2014, 12:26, (пред 2 дена)
Мажите коишто растат во демократија веројатно ќе бидат повисоки отколку оние коишто пораснале во ком...
Нова дупка во земјата се отвори во Русија
петок, 21 ноември 2014, 10:14, (пред 2 дена)
...
Писмата на Карузо продадени за 182,500 фунти
петок, 21 ноември 2014, 08:07, (пред 2 дена)
Писмата и документите коишто му припаѓале на еден од најголемите италијански тенори Енрико Карузо се...
Google разви програма која детално ја опишува содржината на фотографијата
петок, 21 ноември 2014, 08:06, (пред 2 дена)
Google развила нова компјутерска програма којашто може до детали да препознае и опише содржина на фо...
Ерупциите на вулканите го забавуваат глобалното затоплување
петок, 21 ноември 2014, 08:05, (пред 2 дена)
Ерупциите на помалите вулкани имале значајна улога во забавувањето на глобалното затоплување во теко...
Годината 2014-та најтоплата од почетокот на мерењата
четврток, 20 ноември 2014, 23:02, (пред 3 дена)
Десетте досегашни месеци од оваа 2014 година биле секој поединечно најтоплите забележани на планетав...
 

Барај

Aктивности - Штип

 

ВРЕМЕТО ВО ШТИП ДЕНЕСКА И УТРЕ
Слаба магла
-2°C
Макс: 10°C
Мин: 1°C
Ветер: 3.22 kmh
Влажност: 96 %
Видливост: 4.01 km
Притисок: 1029.8 mb
(стаб)
 
Утре
Претежно сончево
 
11°C / -1°C
Утре
Претежно сончево
 
8°C / 0°C
Утре
Делумно облачно
 
8°C / 1°C
Утре
Попладне дожд
 
7°C / 4°C
Утре
Врнежи
 
7°C / 6°C
Утре
Врнежи
 
9°C / 6°C
Утре
Претежно облачно
 
9°C / 5°C
Утре
Делумно облачно
 
8°C / 4°C
Утре
Претежно сончево
 
8°C / 4°C