Скопски саем демантира дека е банкротиран, бара трајно решение за саемски простор

slika

- Групацијата Скопски саем демантира написи во некои медиуми дека е банкротиран и оценува дека целта на таквите информации  е да се оправда најавеното уривање на саемскиот простор и деловните објекти.

Во демантот наведува дека како бренд на Град Скопје постоел 67 години и ќе постои во иднина и дека ја става на располагање својата домашна и меѓународна деловна мрежа на сите институции, деловни субјекти и проекти со цел развој на економијата во земјава.

- Групација Скопски саем побара одржување на манифестациите во постоечките хали, но вештачките услови коишто беа поставени од новиот сопственик не дозволија нивно одржување. Групацијата Скопски саем е во активна комуникација со Владата на Република Македонија и Општина Гази Баба за изнаоѓање трајно решение Град Скопје и Република Македонија да не останат без саемски простор, соопшти Скопски саем. хс/ац/21:38

 


so_senka_bp 
ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ ОД МАКЕДОНИЈА
Хуманитарен концерт „Разиграни ноти“ во Кичево
Клубот на млади при Црвениот крст на Република Македонија-Општинска организација Кичево во соработка со основните и средното училиште од оваа општина вечерва организираше хуманита...
► понеделник, 23 април 2018, 21:39
► Објавено пред 5 часа
Ставриќ: Вакцина - апсолутно „да“, да се врати довербата во здравствот
Многу малку родители се против вакцина, а многу поголем број се збунети од различните информации што ги добиваат од здравствените професионалци, но и од социјалните мрежи и интерне...
► понеделник, 23 април 2018, 19:59
► Објавено пред 7 часа
Патот Пршовце - Јегуновце утре и задутре затворен за сообраќај
Делницата Пршовце - Јегуновце утре и задутре ќе биде затворена за сообраќај поради асфалтирање, соопшти АМСМ....
► понеделник, 23 април 2018, 18:29
► Објавено пред 9 часа
ОСТАНАТИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА
► Објавено пред 9 часа
Светскиот ден на книгата одбележан во Делчево
Фотографии, оригинални документи и изјави од првиот претседател на Президиумот на АСНОМ Методија Андонов-Ченто ќе се најдат во печатена публикација во вид на фотомонографија, поддр...
► Објавено пред 9 часа
Повеќе од половина од богатите луѓе очекуваат да доживеат сто години и
Повеќе од половина од богатите луѓе во светот очекуваат да доживеат сто години и речиси две третини планираат да работат подолго за да си обезбедат комотна старост, покажува едно и...
► Објавено пред 9 часа
Николовски: Исплатени 104,7 милиони денари субвенции за грозјето
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски попладнево на својот фејсбук профил соопшти дека лозарите можат да ги подигнат дополнителните два денара суб...
МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА
► Објавено пред 9 часа
Советот на општина Гостивар не го прифати планот за вработувања за идн
► Објавено пред 10 часа
ОН ја потврдија новата рунда преговори во Виена
► Објавено пред 10 часа
Поранешниот генерален секретар на НАТО Робертсон во Скопје
► Објавено пред 10 часа
Контроверза околу групите како „Пријатели на Македонија“ во Европарлам

СВЕТ
Девет лица загинаа, 16 се повредени откако комбе удри во група пешаци
Девет лица загинаа, а 16 се повредени откако бело комбе удри во група пешаци во Торонто, по што канадската полиција го пронајде и уапси возачот, изјави заменик началникот на полици...
► вторник, 24 април 2018, 00:29
► Објавено пред 3 часа
Францускиот претседател пристигна во тридневна посета на САД
Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна денеска во Вашингтон во тридневна официјална посета, а првпат домаќин во Белата куќа че му биде Доналд Трамп....
► понеделник, 23 април 2018, 21:29
► Објавено пред 6 часа
Уапсен убиецот од Нешвил
Полицијата во Нешвил соопшти денеска дека го уиапсила 29-годишниот Трејвис Рејнкинг, обвинет за убиство на четири лица во Нешвил, во американската држава Тенеси....
► понеделник, 23 април 2018, 21:19
► Објавено пред 6 часа
ОСТАНАТИ ВЕСТИ ОД СВЕТ
► Објавено пред 6 часа
Десетина повредени кога комби удри во група пешаци во Торонто (ДПЛ)
Најмалку осум лица се повредени денеска, кога бело комби удри во група пешаци во Торонто, соопшти полицијата. Очевидци тврдат дека на улицата каде се случи инцидентот, една од најп...
► Објавено пред 7 часа
„Златна мапа на Косово“ за српската активистка Наташа Кандиќ
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска и го врачи признанието „Златна мапа на Косово“ на директорката на Фондацијата за хуманитарни права од Белград, Наташа Кандиќ....
► Објавено пред 7 часа
Десетина повредени кога комби удри во група пешаци во Торонто
Најмалку осум лица се повредени денеска, кога бело комби удри во група пешаци во Торонто, соопшти полицијата и додаде дека возачот избегал од местото на настанот....
МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА
► Објавено пред 7 часа
Хан: Сега треба лидерите на Западен Балкан да ја преземат топката
► Објавено пред 7 часа
САД: Зголемен бројот на криминал од омраза кон муслиманите
► Објавено пред 7 часа
ЕУ и ОН домаќини на донаторската конференција за Сирија
► Објавено пред 9 часа
Повеќе од половина од богатите луѓе очекуваат да доживеат сто години и

СПОРТ
Левандовски: Реал е фаворит против Баерн
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски вели дека Реал Мадрид е фаворит во претстојниот полуфинален судир помеѓу двата тима во Лига на шампионите....
► понеделник, 23 април 2018, 20:59
► Објавено пред 6 часа
АЕК и официјално шампион на Грција
Грчкиот фудбалски клуб АЕК и официјално е прогласен за шампион на Грција....
► понеделник, 23 април 2018, 20:40
► Објавено пред 6 часа
Барселона ја освои Лигата на шампиони за младинци
Тимот на Барселона ја освои Лигата на шампионите за младинци. ...
► понеделник, 23 април 2018, 20:00
► Објавено пред 7 часа
ОСТАНАТИ ВЕСТИ ОД СПОРТ
► Објавено пред 8 часа
Реал го притиска Зидан да го продаде Бензема
Менаџерот на Реал Мадрид го притиска тренерот на тимот Зинедин Зидан да ја одобри продажбата на напаѓачот Карим Бензема, пишуват шпанските медиуми....
► Објавено пред 8 часа
Клоп: Имаме шанса да се квалификуваме за финалето
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, денеска изјави дека имаат шанса да се пласираат во финалето во Лигата на шампиони....
► Објавено пред 9 часа
Ремзи: Титула во Лига Европа ќе биде идеалното испраќање на Венгер
Играчот од средниот ред на Арсенал, Арон Ремзи се надева дека неговиот тим ќе направи идеално испраќање на Арсен Венгер, откако ќе ја освои титулата во Лигата на Европа....
МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА
► Објавено пред 10 часа
Шарапова: Немам толкава самодоверба како претходно
► Објавено пред 10 часа
„Франс фудбал“: Меси и Мурињо најмногу заработиле оваа сезона
► Објавено пред 10 часа
Тајсон: Ѓоковиќ е неверојатен, но Федерер е најголемиот тенисер на сит
► Објавено пред 10 часа
Порше размислува да се приклучи на Формула 1

ЗАНИМЛИВОСТИ
(Видео) Јапонските аеродроми имаат специфичен однос кон багажот на пат
Доколку некогаш планирате да патувате во Јапонија, би можел да ве изненади начинот на кој персоналот на тамошните аеродроми постапува со багажот на патниците. Имено, на една снимка...
► среда, 04 април 2018, 12:40
► Објавено пред 20 дена
Американка го повикала поранешното момче на велигденска вечера и го за
Велигденската вечера се претворила во вистински пекол за еден човек од американскиот град Алтамонте Спрингс кого поранешната девојка го запалила и го оставила да изгори. Како што п...
► среда, 04 април 2018, 11:52
► Објавено пред 20 дена
„Фејсбук“ ќе ги разоткрива пријателите што споделуваат лажни вести
Борбата против лажните вести ќе се води и на „Фејсбук“. Компанијата најави подобрена верзија на апликацијата која на корисниците ќе им овозможи да дознаат повеќе за вестите што нек...
► среда, 04 април 2018, 11:40
► Објавено пред 20 дена
ОСТАНАТИ ВЕСТИ ОД ЗАНИМЛИВОСТИ
► Објавено пред 20 дена
Германец си ги заборавил ќерките на бензинска, поминал 170 километри и
Германски државјанин на автопат во Баварија си ги заборавил своите две ќерки, пишуваат германските медиуми. Како што се наведува, тој со девојчињата патувал кон езерото Гарда по по...
► Објавено пред 20 дена
(Видео) Полјак седнал во својата „пегла“ и тргнал на патување долго 22
Полјакот Аркадиј Фидлер е еден од многуте вљубеници во култниот за неговата земја автомобил „фиат 126p“, на овие простори познат како „пегла“. Во 2016 година со ваков автомобил тој...
► Објавено пред 21 дена
По 24 години потрага, кинеско семејство ја пронајде изгубената ќерка
По 24-годишна потрага по ќерката, Ванг Мингкинг повторно ја прегрна својата ќерка. Во неуморната потрага на Ванг, тој стана и таксист во градот Ченгду, со надеж дека еден ден може ...
МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА
► Објавено пред 21 дена
(Видео) Слонови трчале по автопат во Шпанија, еден настрадал
► Објавено пред 21 дена
Лос Анџелес доби невообичаен музеј – за селфи
► Објавено пред 22 дена
Авиокомпанија нема да дозволува дебели луѓе да патуваат во бизнис-клас
► Објавено пред 22 дена
Во пакуваната вода има високи нивоа на честички пластика, тврдат научн
 
 
Влажност
Ветер
Видливост
Точка на роса
Астрономски календар
Следни 5/10 дена
Избери град...
Штип
вторник, 24 април 2018
Ведро/Сончево
13℃
Се чувствува: 13 ℃
Влажност
70.6 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
7 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:38
Зајдисонце: 19:21
Времетраење: 823 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Пробиштип
вторник, 24 април 2018
Ведро/Сончево
10℃
Се чувствува: 10 ℃
Влажност
62.3 %
Ветер
18 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
4 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:37
Зајдисонце: 19:21
Времетраење: 824 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Кочани
вторник, 24 април 2018
Ведро/Сончево
13℃
Се чувствува: 13 ℃
Влажност
70.6 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
7 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:37
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 823 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Виница
вторник, 24 април 2018
Ведро/Сончево
13℃
Се чувствува: 13 ℃
Влажност
70.6 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
7 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:36
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 824 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...


ЦРНА ХРОНИКА
„Пајакот“ за еден ден улови 54 возила во Скопје
Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле 22 сообраќајни незгоди, од кои четири со тешки телесни повреди, осум со телесни повреди и...
среда, 04 април 2018, 11:15
Објавено пред 20 дена
Норвешки државјанин пронајден мртов во стан во Битола
Норвешки државјанин бил пронајден мртов во стан во Битола. Според полицијата, вчера во 22 часот во Секторот за внатрешни работи Битола било пријавено дека на улицата Тодор Скаловск...
среда, 04 април 2018, 11:05
Објавено пред 20 дена
Осумдесет и двегодишна битолчанка пронајдена мртва во својот дом
Осумдесет и двегодишна битолчанка е пронајдена мртва во својот дом. Според полицијата, вчера во 20.20 часот во Секторот за внатрешни работи Битола било пријавено дека на улицата Па...
среда, 04 април 2018, 10:48
Објавено пред 20 дена
Еден повреден при судир на два автомобила и камион
Едно лице е повредено при судир на два автомобила и камион што се случил вчера во 17 часот во Скопје. Според полицијата, на улицата Васил Чакаларов се случила сообраќајна незгода м...
среда, 04 април 2018, 10:45
Објавено пред 20 дена
Двајца пешаци повредени во сообраќајни несреќи во Скопје
Двајца пешаци вчера биле повредени во сообраќајни несреќи во Скопје. Според МВР, првата несреќа се случила околу 9.20 часот на булеварот Александар Македонски кога „сеат алтеа“ со ...
среда, 04 април 2018, 10:31
Објавено пред 20 дена

СЛУЧАЕН ТВИТ
Македонски начин на поправање:
Го пцуеш пола саат
Го гасиш па го палиш
Го удираш со сета сила
Ако уште не работи викаш некој што знае.

@i_najubaviot

ОДБРАНА МИСЛА
Подобро е да бидеш должен, недолжните секогаш страдаат.