Денес на програмата на ТВ Ирис


08:50 - 09:00
Должина: 10 мин
 » ВИДЕО ОГЛАСНИК
 
 Статус : Завршено
09:00 - 09:25
Должина: 25 мин
 » МОИТЕ РОДИТЕЛИ ВОНЗЕМЈАНИ
 (серија за деца)
 Статус : Завршено
09:25 - 09:50
Должина: 25 мин
 » МИСТЕРИИТЕ НА ПРОВИДЕНС
 (анимирана серија за деца)
 Статус : Завршено
09:50 - 10:15
Должина: 25 мин
 » ЛУДИОТ СВЕТ НА ТЕКС ЕЈВЕРИ
 (анимирана серија за деца)
 Статус : Моментално
10:15 - 11:00
Должина: 45 мин
 » МОЈАТА ПРОФЕСИЈА
 (серија за деца)
 Статус : Следува
11:00 - 11:15
Должина: 15 мин
 » ТЕЛЕШОП
 
 Статус : Следува
11:15 - 12:55
Должина: 100 мин
 » ОТВОРЕНО
 (дебатна емисија)
 Статус : Следува
12:55 - 13:00
Должина: 5 мин
 » ИНТЕРМЕЦО
 
 Статус : Следува
13:00 - 13:05
Должина: 5 мин
 » ТЕЛЕШОП
 
 Статус : Следува
13:05 - 13:45
Должина: 40 мин
 » НАЈПОЗНАТИТЕ МАКЕДОНСКИ ВОЈВОДИ
 (докуменатрна емисија)
 Статус : Следува
13:45 - 14:05
Должина: 20 мин
 » МАКЕДОНСКА ЗАБАВНА МУЗИКА
 
 Статус : Следува
14:05 - 14:15
Должина: 10 мин
 » ВИДЕО ОГЛАСНИК
 
 Статус : Следува
14:15 - 15:00
Должина: 45 мин
 » ФОЛК ЕВЕРГРИН
 (емисија за народна музика)
 Статус : Следува
15:00 - 15:15
Должина: 15 мин
 » ТЕЛЕШОП
 
 Статус : Следува
15:15 - 15:45
Должина: 30 мин
 » СВЕТОТ НА ДКАНКА - Кариби
 (патописна репиортажа)
 Статус : Следува
15:45 - 16:35
Должина: 50 мин
 » СЕДМО НЕБО
 (серија)
 Статус : Следува
16:35 - 16:40
Должина: 5 мин
 » ТЕЛЕШОП
 
 Статус : Следува
16:40 - 17:00
Должина: 20 мин
 » ЕСТРАДА ПЛУС
 (естраден магазин - реприза)
 Статус : Следува
17:00 - 17:25
Должина: 25 мин
 » ИНФО
 (информативна емисија)
 Статус : Следува
17:25 - 17:30
Должина: 5 мин
 » ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
 
 Статус : Следува
17:30 - 18:25
Должина: 55 мин
 » ПОДМОРНИЦА
 (документарна емисија)
 Статус : Следува
18:25 - 18:35
Должина: 10 мин
 » ВИДЕО ОГЛАСНИК
 
 Статус : Следува
18:35 - 19:30
Должина: 55 мин
 » ВЕКОВНИ НОТИ - Борис Барзов
 (емисија за народна музика - реприза)
 Статус : Следува
19:30 - 19:45
Должина: 15 мин
 » ТЕЛЕШОП
 
 Статус : Следува
19:45 - 20:00
Должина: 15 мин
 » ЕСТРАДА ПЛУС
 (естраден магазин - реприза)
 Статус : Следува
20:00 - 20:25
Должина: 25 мин
 » ИНФО
 (информативна емисија)
 Статус : Следува
20:25 - 20:30
Должина: 5 мин
 » ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
 
 Статус : Следува
20:30 - 22:05
Должина: 95 мин
 » ДНЕВНИКОТ НА ЕДЕН ПЛАТЕН УБИЕЦ
 (игран филм)
 Статус : Следува
22:05 - 22:15
Должина: 10 мин
 » ВИДЕО ОГЛАСНИК
 
 Статус : Следува
22:15 - 23:05
Должина: 50 мин
 » НАШИОТ ТАЕН ЖИВОТ
 (серија)
 Статус : Следува
23:05 - 23:30
Должина: 25 мин
 » ИНФО
 (информативна емисија)
 Статус : Следува
23:30 - 23:35
Должина: 5 мин
 » ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
 
 Статус : Следува
23:35 - 01:10
Должина: 95 мин
 » ДРУГАТА ЖЕНА
 (игран филм)
 Статус : Следува
01:10 - 02:30
Должина: 80 мин
 » БУНТОВНИЦИТЕ
 (игран филм)
 Статус : Следува
02:30 - 03:15
Должина: 45 мин
 » СЕДМО НЕБО
 (серија - реприза)
 Статус : Следува
03:15 - 04:45
Должина: 90 мин
 » ДНЕВНИКОТ НА ЕДЕН ПЛАТЕН УБИЕЦ
 (игран филм - реприза)
 Статус : Следува
04:45 - 05:35
Должина: 50 мин
 » НАШИОТ ТАЕН ЖИВОТ
 (серија - реприза)
 Статус : Следува
05:35 - 07:10
Должина: 95 мин
 » ДРУГАТА ЖЕНА
 (игран филм - реприза)
 Статус : Следува
07:10 - 09:00
Должина: 110 мин
 » ХРАНА И ВИНО
 (емисија за кулинарство - реприза)
 Статус : Следува
 
 
Влажност
Ветер
Видливост
Точка на роса
Астрономски календар
Следни 5/10 дена
Избери град...
Штип
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Пробиштип
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
6℃
Се чувствува: 4 ℃
Влажност
66.4 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
1 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Кочани
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:38
Зајдисонце: 19:19
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Виница
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:38
Зајдисонце: 19:19
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...


ЦРНА ХРОНИКА
Арамија се обидел да ограби обложувалница, но му ја треснале вратата п
Вработен од обложувалница спречил грабеж откако му ја затворил вратата на крадецот. Како што соопшти полицијата, во петокот Б.М. пријавил дека во спортската обложувалница...
сабота, 22 април 2017, 13:40
Објавено пред 20 часа
Полицаец нападнат во поликлиника „Ѓорче Петров“
Полицаец бил нападнат од страна на пациенти во петокот вечер во поликлиниката „Ѓорче Петров“, соопштија од полициската станица во населбата Ѓорче Петров. Пациентите го на...
сабота, 22 април 2017, 13:32
Објавено пред 20 часа
Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (г
Пожарот кој избувна во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатит...
петок, 21 април 2017, 14:54
Објавено пред 2 дена
За 15 диазепами дилер на дрога оди затвор
  Полицијата во неколку градови фатиле ситни дилери на дрога за што поднеле кривични пријави. На 20.04.2017 година во 08.15 часот во Штип, поради постоење основи на ...
петок, 21 април 2017, 14:07
Објавено пред 2 дена
Полицаец фатил крадец на акумулатор
  Полициски службеник, вчера околу 20.50 часот на ул. „Марксова“, во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на акумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторит...
петок, 21 април 2017, 14:04
Објавено пред 2 дена

СЛУЧАЕН ТВИТ
Позади секој успешен маж стои татко му кој што крадел во времето на Југославија

@BiguleZiga

ОДБРАНА МИСЛА
Сите имаат многу високо мислење за себе. Затоа и паднавме толку ниско.