ИРИС
ВИДЕОТЕКА
► ОТВОРЕНО НА ТЕМА
политички магазин на ТВ Ирис
Отворено на тема - Малиот принц
► Објавено: 2015-10-16T17:44:25+00:00 ► Прегледи: 23|
Отворено на тема - Совет на млади
► Објавено: 2015-10-08T17:13:47+00:00 ► Прегледи: 208|
Отворено на тема - Александар Југов
► Објавено: 2015-06-23T10:55:12+00:00 ► Прегледи: 37|
Отворено на тема - КУД „Ристо Донев - Учителот“
► Објавено: 2015-04-14T07:04:23+00:00 ► Прегледи: 231|
Отворено на тема - Влатко Милошев
► Објавено: 2016-12-01T12:54:20+00:00 ► Прегледи: 23|
Отворено на тема - Весна Стоименовска (Коалиција за промени и правда)
Весна Стоименовска - Коалиција за промена и правда
► Објавено: 2016-11-29T10:40:57+00:00 ► Прегледи: 179|
275 Otvoreno na tema Timco Mucunski 251116
► Објавено: 2016-11-27T13:17:51+00:00 ► Прегледи: 190|
Отворено на тема - Јагода Шахпаска
► Објавено: 2016-11-24T15:18:59+00:00 ► Прегледи: 286|
270 Otvoreno na tema Stojance Angelov 141116
► Објавено: 2016-11-14T20:30:40+00:00 ► Прегледи: 10842|
268 Otvoreno na tema Stefan Gaber 101116
► Објавено: 2016-11-10T18:59:21+00:00 ► Прегледи: 233|
267 Otvoreno na tema Blagoj Bocvarski 091116
► Објавено: 2016-11-09T19:54:26+00:00 ► Прегледи: 26|
Otvoreno na tema - Zoran Zarinski - Vmrezuvanje na romski NVO
► Објавено: 2016-10-29T12:54:41+00:00 ► Прегледи: 86|
Otvoreno na tema - Zoran Kitanov
► Објавено: 2016-10-26T17:01:30+00:00 ► Прегледи: 32|
Otvoreno na tema - Vladimir Milosev
► Објавено: 2016-10-04T10:42:21+00:00 ► Прегледи: 53|
Otvoreno na tema - Ljupco Paunkovski
► Објавено: 2016-07-22T09:49:17+00:00 ► Прегледи: 82|
 
 
Влажност
Ветер
Видливост
Точка на роса
Астрономски календар
Следни 5/10 дена
Избери град...
Штип
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Пробиштип
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
6℃
Се чувствува: 4 ℃
Влажност
66.4 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
1 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Кочани
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:38
Зајдисонце: 19:19
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Виница
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:38
Зајдисонце: 19:19
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...


ЦРНА ХРОНИКА
Арамија се обидел да ограби обложувалница, но му ја треснале вратата п
Вработен од обложувалница спречил грабеж откако му ја затворил вратата на крадецот. Како што соопшти полицијата, во петокот Б.М. пријавил дека во спортската обложувалница...
сабота, 22 април 2017, 13:40
Објавено пред 20 часа
Полицаец нападнат во поликлиника „Ѓорче Петров“
Полицаец бил нападнат од страна на пациенти во петокот вечер во поликлиниката „Ѓорче Петров“, соопштија од полициската станица во населбата Ѓорче Петров. Пациентите го на...
сабота, 22 април 2017, 13:32
Објавено пред 21 часа
Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (г
Пожарот кој избувна во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатит...
петок, 21 април 2017, 14:54
Објавено пред 2 дена
За 15 диазепами дилер на дрога оди затвор
  Полицијата во неколку градови фатиле ситни дилери на дрога за што поднеле кривични пријави. На 20.04.2017 година во 08.15 часот во Штип, поради постоење основи на ...
петок, 21 април 2017, 14:07
Објавено пред 2 дена
Полицаец фатил крадец на акумулатор
  Полициски службеник, вчера околу 20.50 часот на ул. „Марксова“, во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на акумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторит...
петок, 21 април 2017, 14:04
Објавено пред 2 дена

СЛУЧАЕН ТВИТ
Македонски начин на поправање:
Го пцуеш пола саат
Го гасиш па го палиш
Го удираш со сета сила
Ако уште не работи викаш некој што знае.

@i_najubaviot

ОДБРАНА МИСЛА
Женет и неженет човек секогаш си завидуваат еден на друг.