ИРИС
ВИДЕОТЕКА
► ФК Кит-Го Пехчево - репортажи
ТВ репортажи од натпреварите на ФК Кит-Го - Пехчево
ФК Рудар - ФК Кит Го Пехчево репортажа 16 април 2017
► Објавено: 2017-04-17T17:19:01+00:00 ► Прегледи: 375|
ФК Кит-Го Пехчево - Брегалница Голак репортажа 09 април 2017
ФК Кит-Го Пехчево - Брегалница Голак репортажа 09 април 2017
► Објавено: 2017-04-11T11:53:55+00:00 ► Прегледи: 1199|
ФК Осогово - ФК Кит Го Пехчево репортажа 02 март 2017
FK Osogovo - FK Kit-Go Pehcevo reportaza 02 mart 2017
► Објавено: 2017-04-04T11:20:27+00:00 ► Прегледи: 1145|
ФК Кит Го Пехчево - ФК Тиверија Струмица - репортажа - 29 март 2017
► Објавено: 2017-03-30T19:26:23+00:00 ► Прегледи: 69|
ФК Работник Џумајлија - ФК Кит Го Пехчево - репортажа - 27 март 2017
► Објавено: 2017-03-27T16:10:36+00:00 ► Прегледи: 630|
ФК Плачковица - ФК Кит Го - репортажа - 13 март 2017
► Објавено: 2017-03-13T20:47:58+00:00 ► Прегледи: 1205|
ФК Кит-Го - ФК Саса - репортажа - 06.03.2017
► Објавено: 2017-03-06T21:51:03+00:00 ► Прегледи: 1222|
ФК Слога 1934 - ФК Кит-Го Пехчево - репортажа - 27 февруари 2017
► Објавено: 2017-02-27T20:57:41+00:00 ► Прегледи: 577|
 
 
Влажност
Ветер
Видливост
Точка на роса
Астрономски календар
Следни 5/10 дена
Избери град...
Штип
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Пробиштип
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
6℃
Се чувствува: 4 ℃
Влажност
66.4 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
1 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Кочани
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:38
Зајдисонце: 19:19
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Виница
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:38
Зајдисонце: 19:19
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...


ЦРНА ХРОНИКА
Арамија се обидел да ограби обложувалница, но му ја треснале вратата п
Вработен од обложувалница спречил грабеж откако му ја затворил вратата на крадецот. Како што соопшти полицијата, во петокот Б.М. пријавил дека во спортската обложувалница...
сабота, 22 април 2017, 13:40
Објавено пред 20 часа
Полицаец нападнат во поликлиника „Ѓорче Петров“
Полицаец бил нападнат од страна на пациенти во петокот вечер во поликлиниката „Ѓорче Петров“, соопштија од полициската станица во населбата Ѓорче Петров. Пациентите го на...
сабота, 22 април 2017, 13:32
Објавено пред 20 часа
Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (г
Пожарот кој избувна во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатит...
петок, 21 април 2017, 14:54
Објавено пред 2 дена
За 15 диазепами дилер на дрога оди затвор
  Полицијата во неколку градови фатиле ситни дилери на дрога за што поднеле кривични пријави. На 20.04.2017 година во 08.15 часот во Штип, поради постоење основи на ...
петок, 21 април 2017, 14:07
Објавено пред 2 дена
Полицаец фатил крадец на акумулатор
  Полициски службеник, вчера околу 20.50 часот на ул. „Марксова“, во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на акумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторит...
петок, 21 април 2017, 14:04
Објавено пред 2 дена

СЛУЧАЕН ТВИТ
Во кутивчињата со апчиња освен упатство за употреба, треба да има и упатство за виткање на упатството за употреба

@plamneta

ОДБРАНА МИСЛА
Наместо да ја делат правдата, тие го поделија судството.