ИРИС
ВИДЕОТЕКА
► ВЕСТИ
видео издание од дневно-информативната емисија
vesti 25032017
► Објавено: 2017-03-25T17:33:33+00:00 ► Прегледи: 83|
Вести - петок, 24 март 2017
► Објавено: 2017-03-24T16:50:07+00:00 ► Прегледи: 72|
Вести - четврток, 23 март 2017
► Објавено: 2017-03-23T17:12:24+00:00 ► Прегледи: 70|
Вести - среда, 22 март 2017
► Објавено: 2017-03-22T17:18:41+00:00 ► Прегледи: 69|
Вести - вторник, 21 март 2017
► Објавено: 2017-03-21T18:20:29+00:00 ► Прегледи: 69|
Вести - понеделник, 20 март 2017
► Објавено: 2017-03-20T18:59:00+00:00 ► Прегледи: 71|
Вести - сабота, 18 март 2017
► Објавено: 2017-03-18T17:31:04+00:00 ► Прегледи: 87|
Вести - петок, 17 март 2017
► Објавено: 2017-03-17T19:24:42+00:00 ► Прегледи: 52|
Вести - четврток, 16 март 2017
► Објавено: 2017-03-16T16:48:02+00:00 ► Прегледи: 62|
Вести - четврток, 15 март 2017
► Објавено: 2017-03-15T17:09:09+00:00 ► Прегледи: 68|
Вести - вторник, 14 март 2017
► Објавено: 2017-03-14T17:38:22+00:00 ► Прегледи: 53|
Вести - понеделник, 13 март 2017
► Објавено: 2017-03-13T17:34:50+00:00 ► Прегледи: 80|
Вести - сабота, 11 март 2017
► Објавено: 2017-03-11T17:16:19+00:00 ► Прегледи: 51|
Вести - петок, 10 март 2017
► Објавено: 2017-03-10T17:26:13+00:00 ► Прегледи: 40|
Вести - четврток, 9 март 2017
► Објавено: 2017-03-09T17:08:21+00:00 ► Прегледи: 77|
 
 
Влажност
Ветер
Видливост
Точка на роса
Астрономски календар
Следни 5/10 дена
Избери град...
Штип
понеделник, 27 март 2017
Претежно сончево
10℃
Се чувствува: 7 ℃
Влажност
53.8 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
1 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 06:23
Зајдисонце: 18:50
Времетраење: 747 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Пробиштип
понеделник, 27 март 2017
Претежно сончево
7℃
Се чувствува: 2 ℃
Влажност
52.4 %
Ветер
18 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
-2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 06:23
Зајдисонце: 18:50
Времетраење: 747 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Кочани
понеделник, 27 март 2017
Претежно сончево
10℃
Се чувствува: 7 ℃
Влажност
53.8 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
1 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 06:22
Зајдисонце: 18:49
Времетраење: 747 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Виница
понеделник, 27 март 2017
Претежно сончево
10℃
Се чувствува: 7 ℃
Влажност
53.8 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
1 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 06:22
Зајдисонце: 18:49
Времетраење: 747 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...

ЦРНА ХРОНИКА
Скопјанец тешко повреден откако со мотоцикл излета од автопатот Скопје
Дваесет и четиригодишен скопјанец е тешко повреден откако со својот мотоцикл излетал од автопатот Скопје-Велес. Несреќата се случила во саботата попладне, кога скопјанецо...
понеделник, 27 март 2017, 11:41
Објавено пред 3 часа
Цариници пронашле 10 килограми непозната тревкаста материја
  Царинските службеници на граничниот премин Табановце при проверка на автобус пронашле сомнителна тревкаста материја. На 25.03.2017 година, околу 08.00 часот на ГП ...
недела, 26 март 2017, 14:07
Објавено пред еден ден
36-годишен жител од с. Долно Перово загина сечејќи дрва
  Триесет и шест годишен жител од ресенското село Долно Перово загина сечејќи дрва. Инцидентот се случил на 25.03.2017 година околу 13.10 часот. Во ПС Ресен било при...
недела, 26 март 2017, 13:38
Објавено пред еден ден
Пронајдено изгорено човечко тело
  Во пожар во куќа е пронајдено тело. Имано, на 25.03.2017 година околу 21.30 часот во Скопје на ул. „Христо Татарчев“ настанал пожар во куќа сопственост на К.М. (65...
недела, 26 март 2017, 13:30
Објавено пред еден ден
(ВИДЕО) Монте Карло под блокада: Вооружен грабеж на холивудски начин &
  Престрелка во Монте Карло. Вооружени ограбувачи нападнаа продавница за накит од брендот Cartier. За да го одвлечат вниманието на властите, криминалците  запалија о...
сабота, 25 март 2017, 21:59
Објавено пред 2 дена

СЛУЧАЕН ТВИТ
Треба да направат Шазам за распознавање на роднини на свадби.

@SuperExtraBonus

ОДБРАНА МИСЛА
Сите ме читаат освен жена ми. Таа одамна ме има прочитано.