ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
Штип
Претежно сончево понеделник, 29 мај 2017
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 05:00
Зајдисонце: 19:56
Времетраење: 896 минути
Фаза на месечината
Влажност: 38.9 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 9 ℃
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
ЧАСОВНА ПРОГНОЗА
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
6Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
4 %3 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
43 %45 %47 %55 %62 %70 %70 %71 %71 %73 %75 %76 %73 %70 %67 %61 %54 %47 %44 %41 %38 %38 %37 %37 %42 %46 %51 %58 %66 %74 %76 %76 %79 %81 %80 %78 %77 %73 %69 %65 %60 %55 %50 %36 %33 %48 %61 %
40 %40 %40 %11 %11 %11 %31 %31 %31 %18 %18 %18 %0 %0 %0 %25 %25 %25 %20 %20 %20 %23 %23 %23 %14 %14 %14 %13 %13 %13 %13 %3 %3 %3 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %6 %8 %16 %0 %
5-ДНЕВНА ПРОГНОЗА
Вторник
30.05.2017
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 14h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност71 %76 %67 %47 %38 %37 %51 %74 %
Облачност31 %18 %0 %25 %20 %23 %14 %13 %
Среда
31.05.2017
мин 14
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 14h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност81 %77 %65 %50 %36 %33 %48 %61 %
Облачност3 %1 %0 %0 %6 %8 %16 %0 %
Четврток
01.06.2017
мин 16
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 14h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %10 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност70 %75 %60 %44 %34 %36 %50 %58 %
Облачност7 %6 %3 %16 %14 %57 %38 %28 %
Петок
02.06.2017
мин 18
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 10.1 mm
Веројатност за невреме 72 %
Ветер
6Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 15h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %17 %62 %66 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.9 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %0 %37 %4 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност68 %74 %64 %46 %40 %67 %77 %84 %
Облачност3 %15 %20 %66 %51 %55 %60 %37 %
Сабота
03.06.2017
мин 15
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 10.3 mm
Веројатност за невреме 78 %
Ветер
7Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 15h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %19 %32 %52 %66 %79 %64 %
Количество на дожд10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm
Веројатност за невреме78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %99 %94 %78 %68 %72 %84 %89 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
10-ДНЕВНА ПРОГНОЗА
Понеделник
29.05.2017
мин 16
24 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 19:56 h
Времетраење 14h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
8Km/h
3Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %6 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност42 %40 %47 %70 %
Облачност26 %49 %40 %11 %
Вторник
30.05.2017
мин 13
26 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 05:00 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 14h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
7Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност71 %76 %67 %47 %38 %37 %51 %74 %
Облачност31 %18 %0 %25 %20 %23 %14 %13 %
Среда
31.05.2017
мин 14
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 14h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност81 %77 %65 %50 %36 %33 %48 %61 %
Облачност3 %1 %0 %0 %6 %8 %16 %0 %
Четврток
01.06.2017
мин 16
29 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 9
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 14h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Ведро/Сончево
29 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %10 %5 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1019 hPa1018 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa
Влажност70 %75 %60 %44 %34 %36 %50 %58 %
Облачност7 %6 %3 %16 %14 %57 %38 %28 %
Петок
02.06.2017
мин 18
28 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 76 %
Количество на дожд 10.1 mm
Веројатност за невреме 72 %
Ветер
6Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 15h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
28 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %17 %62 %66 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.9 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %1 %0 %0 %37 %4 %
Атмосферски притисок1016 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa
Влажност68 %74 %64 %46 %40 %67 %77 %84 %
Облачност3 %15 %20 %66 %51 %55 %60 %37 %
Сабота
03.06.2017
мин 15
24 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 10.3 mm
Веројатност за невреме 78 %
Ветер
7Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 15h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
15 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
18 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
7Km/h
7Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %8 %19 %32 %52 %66 %79 %64 %
Количество на дожд10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm10.3 mm
Веројатност за невреме78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност93 %99 %94 %78 %68 %72 %84 %89 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Недела
04.06.2017
мин 17
27 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 65 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 34 %
Ветер
6Km/h
Облачност 57 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
27 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд48 %42 %36 %50 %63 %61 %59 %38 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %34 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %89 %88 %68 %48 %61 %74 %81 %
Облачност57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %57 %
Понеделник
05.06.2017
мин 17
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 53 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 12 %
Ветер
7Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 15h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %16 %15 %29 %42 %50 %58 %42 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %81 %74 %68 %61 %36 %71 %68 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Вторник
06.06.2017
мин 17
29 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 40 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 22 %
Ветер
6Km/h
Облачност 40 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 15h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.4
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд26 %23 %20 %28 %37 %36 %36 %25 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %79 %86 %56 %51 %40 %71 %59 %
Облачност40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %40 %
Среда
07.06.2017
мин 18
30 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
8Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:56 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
20 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %11 %9 %18 %26 %14 %2 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %84 %63 %34 %33 %28 %40 %53 %
Облачност30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
 
 
Влажност
Ветер
Видливост
Точка на роса
Астрономски календар
Следни 5/10 дена
Избери град...
Штип
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Влажност
38.9 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
9 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:00
Зајдисонце: 19:56
Времетраење: 896 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Пробиштип
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
21℃
Се чувствува: 18 ℃
Влажност
55.9 %
Ветер
18 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
12 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:57
Времетраење: 898 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Кочани
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Влажност
38.9 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
9 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:56
Времетраење: 897 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Виница
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Влажност
38.9 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
9 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:55
Времетраење: 896 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...


ЦРНА ХРОНИКА
Спречен обид за криумчарење мигранти
Непознато лице се обидело да прошверцува мигранти со автомобил рено Меган, но било спречено од полицијата. Како што соопштија од МВР, полицајците во сабота кон недела, во 03.20 ...
понеделник, 29 мај 2017, 14:23
Објавено пред 3 часа
Моторџија се бори за живот по судир со рено во скопски Аеродром
Дваесетгодишен скопјанец е тешко повреден во „сообраќајка“ што се случи во неделата попладне на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје, информираат од МВР. Според истиот извор, во ...
понеделник, 29 мај 2017, 14:06
Објавено пред 3 часа
Тепачка во кафе бар во Охрид
Во неделата во околу 4 часот во полициската станиц од ОН-Охрид, В.О. (26) пријавил дека околу 01,45 часот, тој заедно со неговите другари Ж.М. и Н.П. сите од Струга дошле во Охр...
недела, 28 мај 2017, 11:44
Објавено пред еден ден
Насилници нападнале девојка во Штип
Во саботата во полициската станица Штип, 18-годишна девојка од Штип пријавила дека околу 22,30 часот додека во својата куќа го доела своето бебе, неповикано влегле нејзините сосе...
недела, 28 мај 2017, 11:37
Објавено пред еден ден
Ограбено казиното „Сенатор“ на Партизанска
Во саботата околу 9 часот во Скопје на булевар „Партизански Одреди“ поточно во казино „Сенатор“, од страна на непознато лице со закана со пиштол бил одземен дневниот промет, по ш...
недела, 28 мај 2017, 11:29
Објавено пред еден ден

СЛУЧАЕН ТВИТ
Дереџе - единица мерка за животни достигнувања.

@Kiki_Ritka

ОДБРАНА МИСЛА
Сите имаат многу високо мислење за себе. Затоа и паднавме толку ниско.