ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
Кочани
Претежно сончево понеделник, 29 мај 2017
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:56
Времетраење: 897 минути
Фаза на месечината
Влажност: 38.9 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 9 ℃
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
ЧАСОВНА ПРОГНОЗА
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
25 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
10 %6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %5 %6 %8 %8 %8 %8 %6 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %8 %3 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
44 %48 %53 %56 %60 %64 %66 %68 %70 %72 %74 %76 %71 %67 %62 %58 %54 %50 %46 %43 %39 %40 %40 %40 %44 %47 %50 %56 %63 %69 %70 %70 %71 %72 %73 %74 %75 %71 %67 %63 %59 %54 %50 %34 %34 %46 %57 %
26 %26 %26 %10 %10 %10 %31 %31 %31 %11 %11 %11 %0 %0 %0 %41 %41 %41 %27 %27 %27 %28 %28 %28 %31 %31 %31 %35 %35 %35 %35 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %15 %12 %14 %0 %
5-ДНЕВНА ПРОГНОЗА
Вторник
30.05.2017
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 14h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %8 %8 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност70 %76 %62 %50 %39 %40 %50 %69 %
Облачност31 %11 %0 %41 %27 %28 %31 %35 %
Среда
31.05.2017
мин 16
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 14h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %8 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност72 %75 %63 %50 %34 %34 %46 %57 %
Облачност2 %1 %0 %4 %15 %12 %14 %0 %
Четврток
01.06.2017
мин 20
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 15h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %11 %31 %23 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност65 %69 %62 %49 %37 %39 %51 %63 %
Облачност9 %9 %4 %21 %22 %64 %47 %17 %
Петок
02.06.2017
мин 21
30 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 8.0 mm
Веројатност за невреме 70 %
Ветер
5Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 15h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
5Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %7 %34 %60 %86 %74 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.6 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %0 %0 %3 %17 %4 %26 %2 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност69 %73 %63 %52 %51 %63 %68 %78 %
Облачност3 %3 %5 %69 %54 %78 %59 %40 %
Сабота
03.06.2017
мин 20
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 10.5 mm
Веројатност за невреме 78 %
Ветер
4Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:56 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
3Km/h
4Km/h
1Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %12 %32 %66 %86 %87 %88 %67 %
Количество на дожд10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm
Веројатност за невреме78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %86 %84 %77 %69 %71 %77 %83 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
10-ДНЕВНА ПРОГНОЗА
Понеделник
29.05.2017
мин 19
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 31 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:56 h
Времетраење 14h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
27 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %14 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност38 %39 %53 %64 %
Облачност28 %78 %26 %10 %
Вторник
30.05.2017
мин 16
28 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 14h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
8Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %8 %8 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност70 %76 %62 %50 %39 %40 %50 %69 %
Облачност31 %11 %0 %41 %27 %28 %31 %35 %
Среда
31.05.2017
мин 16
32 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 14h : 59 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
32 ℃
Ведро/Сончево
31 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %8 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност72 %75 %63 %50 %34 %34 %46 %57 %
Облачност2 %1 %0 %4 %15 %12 %14 %0 %
Четврток
01.06.2017
мин 20
33 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
5Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 15h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
30 ℃
Ведро/Сончево
33 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %11 %31 %23 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност65 %69 %62 %49 %37 %39 %51 %63 %
Облачност9 %9 %4 %21 %22 %64 %47 %17 %
Петок
02.06.2017
мин 21
30 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 85 %
Количество на дожд 8.0 mm
Веројатност за невреме 70 %
Ветер
5Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 15h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
23 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
30 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
28 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
27 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
5Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %7 %34 %60 %86 %74 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm1.6 mm0.6 mm0.3 mm0.0 mm
Веројатност за невреме1 %0 %0 %3 %17 %4 %26 %2 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa
Влажност69 %73 %63 %52 %51 %63 %68 %78 %
Облачност3 %3 %5 %69 %54 %78 %59 %40 %
Сабота
03.06.2017
мин 20
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 10.5 mm
Веројатност за невреме 78 %
Ветер
4Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:56 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
25 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
26 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
24 ℃
Умерено облачно со дожд
22 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
3Km/h
4Km/h
1Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %12 %32 %66 %86 %87 %88 %67 %
Количество на дожд10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm10.5 mm
Веројатност за невреме78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %86 %84 %77 %69 %71 %77 %83 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Недела
04.06.2017
мин 19
30 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 2.6 mm
Веројатност за невреме 35 %
Ветер
6Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:56 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 15h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Умерено облачно со дожд
30 ℃
Умерено облачно со дожд
29 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %42 %37 %62 %88 %85 %83 %51 %
Количество на дожд2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm2.6 mm
Веројатност за невреме35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %35 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %82 %80 %66 %53 %58 %62 %71 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Понеделник
05.06.2017
мин 19
31 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 77 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
6Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:56 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 15h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд
30 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %20 %19 %48 %76 %72 %68 %46 %
Количество на дожд1.4 mm1.4 mm1.4 mm1.4 mm1.4 mm1.4 mm1.4 mm1.4 mm
Веројатност за невреме23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %75 %71 %65 %59 %37 %74 %74 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Вторник
06.06.2017
мин 19
31 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 0.5 mm
Веројатност за невреме 21 %
Ветер
6Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:55 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.4
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
28 ℃
Претежно сончево
31 ℃
Умерено облачно со дожд
30 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
23 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд25 %24 %23 %42 %60 %57 %53 %34 %
Количество на дожд0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm0.5 mm
Веројатност за невреме21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %83 %82 %59 %48 %60 %67 %61 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Среда
07.06.2017
мин 20
32 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
7Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:55 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 15h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
22 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
32 ℃
Претежно сончево
29 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %13 %12 %28 %45 %23 %2 %7 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %87 %70 %36 %38 %29 %38 %50 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
 
 
Влажност
Ветер
Видливост
Точка на роса
Астрономски календар
Следни 5/10 дена
Избери град...
Штип
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Влажност
38.9 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
9 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:00
Зајдисонце: 19:56
Времетраење: 896 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Пробиштип
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
21℃
Се чувствува: 18 ℃
Влажност
55.9 %
Ветер
18 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
12 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:57
Времетраење: 898 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Кочани
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Влажност
38.9 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
9 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:56
Времетраење: 897 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Виница
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Влажност
38.9 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
9 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:55
Времетраење: 896 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...


ЦРНА ХРОНИКА
Спречен обид за криумчарење мигранти
Непознато лице се обидело да прошверцува мигранти со автомобил рено Меган, но било спречено од полицијата. Како што соопштија од МВР, полицајците во сабота кон недела, во 03.20 ...
понеделник, 29 мај 2017, 14:23
Објавено пред 3 часа
Моторџија се бори за живот по судир со рено во скопски Аеродром
Дваесетгодишен скопјанец е тешко повреден во „сообраќајка“ што се случи во неделата попладне на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје, информираат од МВР. Според истиот извор, во ...
понеделник, 29 мај 2017, 14:06
Објавено пред 3 часа
Тепачка во кафе бар во Охрид
Во неделата во околу 4 часот во полициската станиц од ОН-Охрид, В.О. (26) пријавил дека околу 01,45 часот, тој заедно со неговите другари Ж.М. и Н.П. сите од Струга дошле во Охр...
недела, 28 мај 2017, 11:44
Објавено пред еден ден
Насилници нападнале девојка во Штип
Во саботата во полициската станица Штип, 18-годишна девојка од Штип пријавила дека околу 22,30 часот додека во својата куќа го доела своето бебе, неповикано влегле нејзините сосе...
недела, 28 мај 2017, 11:37
Објавено пред еден ден
Ограбено казиното „Сенатор“ на Партизанска
Во саботата околу 9 часот во Скопје на булевар „Партизански Одреди“ поточно во казино „Сенатор“, од страна на непознато лице со закана со пиштол бил одземен дневниот промет, по ш...
недела, 28 мај 2017, 11:29
Објавено пред еден ден

СЛУЧАЕН ТВИТ
Дереџе - единица мерка за животни достигнувања.

@Kiki_Ritka

ОДБРАНА МИСЛА
Сите имаат многу високо мислење за себе. Затоа и паднавме толку ниско.