ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
Пробиштип
Претежно сончево понеделник, 29 мај 2017
21℃
Се чувствува: 18 ℃
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:57
Времетраење: 898 минути
Фаза на месечината
Влажност: 55.9 %
Ветер: 18 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 12 ℃
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
ЧАСОВНА ПРОГНОЗА
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
18:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0014:0017:0020:0023:00
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
12Km/h
7Km/h
8Km/h
10 %6 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %5 %5 %6 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
47 %53 %59 %64 %68 %73 %73 %73 %74 %74 %74 %74 %69 %64 %59 %55 %52 %49 %46 %43 %40 %40 %40 %40 %42 %44 %46 %48 %51 %53 %57 %57 %60 %64 %67 %70 %73 %68 %64 %60 %56 %52 %48 %38 %37 %53 %60 %
31 %31 %31 %19 %19 %19 %23 %23 %23 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %38 %38 %38 %22 %22 %22 %19 %19 %19 %18 %18 %18 %27 %27 %27 %27 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %11 %15 %0 %
5-ДНЕВНА ПРОГНОЗА
Вторник
30.05.2017
мин 12
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 14h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
4Km/h
7Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност74 %74 %59 %49 %40 %40 %46 %53 %
Облачност23 %4 %0 %38 %22 %19 %18 %27 %
Среда
31.05.2017
мин 15
26 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 15h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
10Km/h
13Km/h
12Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност64 %73 %60 %48 %38 %37 %53 %60 %
Облачност1 %0 %0 %0 %5 %11 %15 %0 %
Четврток
01.06.2017
мин 15
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
10Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 15h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %4 %32 %17 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност71 %78 %60 %46 %40 %42 %62 %67 %
Облачност12 %7 %5 %24 %20 %57 %45 %22 %
Петок
02.06.2017
мин 18
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 8.3 mm
Веројатност за невреме 69 %
Ветер
9Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 15h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
9Km/h
6Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %27 %35 %82 %74 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.3 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %5 %40 %47 %49 %2 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност75 %60 %60 %52 %79 %65 %77 %83 %
Облачност3 %14 %11 %70 %49 %86 %46 %36 %
Сабота
03.06.2017
мин 16
22 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 8.5 mm
Веројатност за невреме 75 %
Ветер
11Km/h
Облачност 64 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
3Km/h
2Km/h
10Km/h
11Km/h
4Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %29 %64 %77 %82 %87 %66 %
Количество на дожд8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm
Веројатност за невреме75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %86 %82 %77 %73 %70 %81 %87 %
Облачност64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %
10-ДНЕВНА ПРОГНОЗА
Понеделник
29.05.2017
мин 13
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 36 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:57 h
Времетраење 14h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %14 %2 %2 %
Количество на дожд0.1 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност45 %41 %59 %73 %
Облачност45 %82 %31 %19 %
Вторник
30.05.2017
мин 12
23 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:59 h
Зајдисонце 19:58 h
Времетраење 14h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
4Km/h
7Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %5 %6 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1016 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност74 %74 %59 %49 %40 %40 %46 %53 %
Облачност23 %4 %0 %38 %22 %19 %18 %27 %
Среда
31.05.2017
мин 15
26 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 15h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
10Km/h
13Km/h
12Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa
Влажност64 %73 %60 %48 %38 %37 %53 %60 %
Облачност1 %0 %0 %0 %5 %11 %15 %0 %
Четврток
01.06.2017
мин 15
28 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 1 %
Ветер
10Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 8
Изгрејсонце 04:58 h
Зајдисонце 19:59 h
Времетраење 15h : 01 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
28 ℃
Ведро/Сончево
27 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %6 %4 %32 %17 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1018 hPa1019 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност71 %78 %60 %46 %40 %42 %62 %67 %
Облачност12 %7 %5 %24 %20 %57 %45 %22 %
Петок
02.06.2017
мин 18
26 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 8.3 mm
Веројатност за невреме 69 %
Ветер
9Km/h
Облачност 67 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:00 h
Времетраење 15h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
23 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
9Km/h
6Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %27 %35 %82 %74 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.3 mm0.4 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %5 %40 %47 %49 %2 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1017 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa
Влажност75 %60 %60 %52 %79 %65 %77 %83 %
Облачност3 %14 %11 %70 %49 %86 %46 %36 %
Сабота
03.06.2017
мин 16
22 макс
Умерено облачно со дожд и грмотевици
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 8.5 mm
Веројатност за невреме 75 %
Ветер
11Km/h
Облачност 64 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:01 h
Времетраење 15h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
16 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
21 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
22 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
20 ℃
Умерено облачно со дожд и грмотевици
17 ℃
Умерено облачно со дожд
Ветер
6Km/h
3Km/h
2Km/h
10Km/h
11Km/h
4Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %8 %29 %64 %77 %82 %87 %66 %
Количество на дожд8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm8.5 mm
Веројатност за невреме75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност89 %86 %82 %77 %73 %70 %81 %87 %
Облачност64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %
Недела
04.06.2017
мин 15
24 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 84 %
Количество на дожд 1.7 mm
Веројатност за невреме 15 %
Ветер
7Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:57 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 15h : 05 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
24 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд44 %35 %27 %55 %83 %81 %78 %47 %
Количество на дожд1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm1.7 mm
Веројатност за невреме15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %81 %82 %67 %53 %64 %75 %72 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Понеделник
05.06.2017
мин 16
25 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 0.9 mm
Веројатност за невреме 15 %
Ветер
7Km/h
Облачност 47 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:56 h
Зајдисонце 20:02 h
Времетраење 15h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.37
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Умерено облачно со дожд
25 ℃
Умерено облачно со дожд
20 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %16 %16 %43 %71 %67 %63 %42 %
Количество на дожд0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm0.9 mm
Веројатност за невреме15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %15 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %70 %70 %66 %61 %38 %80 %68 %
Облачност47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %47 %
Вторник
06.06.2017
мин 16
26 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 21 %
Ветер
6Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:56 h
Зајдисонце 20:03 h
Времетраење 15h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.4
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно со дожд
26 ℃
Умерено облачно со дожд
21 ℃
Умерено облачно со дожд
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %21 %20 %36 %53 %52 %52 %33 %
Количество на дожд0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm0.3 mm
Веројатност за невреме21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %21 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %79 %83 %54 %52 %49 %72 %59 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Среда
07.06.2017
мин 16
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 23 %
Ветер
8Km/h
Облачност 39 %
UV индекс -
Изгрејсонце 04:56 h
Зајдисонце 20:04 h
Времетраење 15h : 08 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.44
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
27 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %12 %10 %24 %38 %20 %2 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %85 %66 %36 %36 %28 %42 %47 %
Облачност39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %39 %
 
 
Влажност
Ветер
Видливост
Точка на роса
Астрономски календар
Следни 5/10 дена
Избери град...
Штип
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Влажност
38.9 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
9 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:00
Зајдисонце: 19:56
Времетраење: 896 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Пробиштип
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
21℃
Се чувствува: 18 ℃
Влажност
55.9 %
Ветер
18 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
12 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:57
Времетраење: 898 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Кочани
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Влажност
38.9 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
9 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:56
Времетраење: 897 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Виница
понеделник, 29 мај 2017
Претежно сончево
24℃
Се чувствува: 23 ℃
Влажност
38.9 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
9 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 04:59
Зајдисонце: 19:55
Времетраење: 896 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...


ЦРНА ХРОНИКА
Спречен обид за криумчарење мигранти
Непознато лице се обидело да прошверцува мигранти со автомобил рено Меган, но било спречено од полицијата. Како што соопштија од МВР, полицајците во сабота кон недела, во 03.20 ...
понеделник, 29 мај 2017, 14:23
Објавено пред 3 часа
Моторџија се бори за живот по судир со рено во скопски Аеродром
Дваесетгодишен скопјанец е тешко повреден во „сообраќајка“ што се случи во неделата попладне на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје, информираат од МВР. Според истиот извор, во ...
понеделник, 29 мај 2017, 14:06
Објавено пред 3 часа
Тепачка во кафе бар во Охрид
Во неделата во околу 4 часот во полициската станиц од ОН-Охрид, В.О. (26) пријавил дека околу 01,45 часот, тој заедно со неговите другари Ж.М. и Н.П. сите од Струга дошле во Охр...
недела, 28 мај 2017, 11:44
Објавено пред еден ден
Насилници нападнале девојка во Штип
Во саботата во полициската станица Штип, 18-годишна девојка од Штип пријавила дека околу 22,30 часот додека во својата куќа го доела своето бебе, неповикано влегле нејзините сосе...
недела, 28 мај 2017, 11:37
Објавено пред еден ден
Ограбено казиното „Сенатор“ на Партизанска
Во саботата околу 9 часот во Скопје на булевар „Партизански Одреди“ поточно во казино „Сенатор“, од страна на непознато лице со закана со пиштол бил одземен дневниот промет, по ш...
недела, 28 мај 2017, 11:29
Објавено пред еден ден

СЛУЧАЕН ТВИТ
Дереџе - единица мерка за животни достигнувања.

@Kiki_Ritka

ОДБРАНА МИСЛА
Сите имаат многу високо мислење за себе. Затоа и паднавме толку ниско.