ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
Штип
Претежно сончево недела, 23 април 2017
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Влажност: 63.2 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 08:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
ЧАСОВНА ПРОГНОЗА
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
11:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
17Km/h
20Km/h
23Km/h
19Km/h
15Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
9Km/h
12Km/h
15Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
11Km/h
15Km/h
16Km/h
21Km/h
22Km/h
19Km/h
3 %7 %12 %17 %20 %24 %27 %21 %16 %10 %9 %9 %8 %7 %5 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %14 %7 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1016 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
48 %45 %41 %38 %42 %47 %51 %54 %57 %60 %61 %61 %61 %59 %57 %54 %56 %57 %58 %57 %56 %54 %48 %42 %35 %32 %29 %26 %26 %26 %26 %29 %33 %36 %41 %46 %51 %53 %53 %54 %56 %73 %62 %54 %44 %45 %57 %56 %
14 %73 %73 %73 %56 %56 %56 %40 %40 %40 %58 %58 %58 %80 %80 %80 %72 %72 %72 %10 %10 %10 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %8 %8 %8 %23 %23 %23 %25 %25 %25 %25 %20 %20 %20 %0 %2 %0 %72 %26 %3 %2 %
5-ДНЕВНА ПРОГНОЗА
Недела
23.04.2017
мин 3
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 19:20 h
Времетраење 13h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
14Km/h
23Km/h
12Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %3 %17 %27 %10 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1016 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност65 %67 %60 %48 %38 %51 %60 %61 %
Облачност42 %29 %70 %14 %73 %56 %40 %58 %
Понеделник
24.04.2017
мин 4
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 19:21 h
Времетраење 13h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.92
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1025 hPa1024 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност54 %58 %54 %35 %26 %26 %36 %51 %
Облачност80 %72 %10 %0 %2 %8 %23 %25 %
Вторник
25.04.2017
мин 7
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 19:22 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
11Km/h
15Km/h
16Km/h
21Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %14 %7 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност56 %73 %62 %54 %44 %45 %57 %56 %
Облачност20 %0 %2 %0 %72 %26 %3 %2 %
Среда
26.04.2017
мин 8
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 19:23 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
9Km/h
8Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност57 %71 %60 %40 %37 %39 %49 %60 %
Облачност6 %2 %0 %63 %74 %8 %0 %0 %
Четврток
27.04.2017
мин 9
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 19:24 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
6Km/h
4Km/h
12Km/h
15Km/h
19Km/h
18Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %70 %55 %40 %34 %34 %42 %46 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
10-ДНЕВНА ПРОГНОЗА
Недела
23.04.2017
мин 3
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 27 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 51 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:39 h
Зајдисонце 19:20 h
Времетраење 13h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.88
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
3Km/h
8Km/h
14Km/h
23Km/h
12Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %3 %17 %27 %10 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1016 hPa1017 hPa1016 hPa1014 hPa1016 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност65 %67 %60 %48 %38 %51 %60 %61 %
Облачност42 %29 %70 %14 %73 %56 %40 %58 %
Понеделник
24.04.2017
мин 4
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:38 h
Зајдисонце 19:21 h
Времетраење 13h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.92
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
2Km/h
3Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1023 hPa1025 hPa1024 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност54 %58 %54 %35 %26 %26 %36 %51 %
Облачност80 %72 %10 %0 %2 %8 %23 %25 %
Вторник
25.04.2017
мин 7
19 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 19 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:36 h
Зајдисонце 19:22 h
Времетраење 13h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.96
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
11Km/h
15Km/h
16Km/h
21Km/h
22Km/h
19Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %14 %7 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1021 hPa1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност56 %73 %62 %54 %44 %45 %57 %56 %
Облачност20 %0 %2 %0 %72 %26 %3 %2 %
Среда
26.04.2017
мин 8
21 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 33 %
UV индекс 7
Изгрејсонце 05:35 h
Зајдисонце 19:23 h
Времетраење 13h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
9Km/h
8Km/h
15Km/h
18Km/h
21Km/h
21Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1017 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa
Влажност57 %71 %60 %40 %37 %39 %49 %60 %
Облачност6 %2 %0 %63 %74 %8 %0 %0 %
Четврток
27.04.2017
мин 9
24 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 7 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:33 h
Зајдисонце 19:24 h
Времетраење 13h : 50 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
6Km/h
4Km/h
12Km/h
15Km/h
19Km/h
18Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %70 %55 %40 %34 %34 %42 %46 %
Облачност7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %7 %
Петок
28.04.2017
мин 11
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 47 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 73 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:32 h
Зајдисонце 19:25 h
Времетраење 13h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
22 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Облачно
24 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
17 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
9Km/h
6Km/h
14Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %4 %12 %18 %25 %30 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност45 %59 %41 %34 %31 %29 %27 %32 %
Облачност73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %73 %
Сабота
29.04.2017
мин 13
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:31 h
Зајдисонце 19:26 h
Времетраење 13h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
15 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
22 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
14 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
13Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд34 %31 %28 %36 %43 %49 %55 %48 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност37 %38 %39 %37 %35 %46 %58 %64 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Недела
30.04.2017
мин 10
19 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 39 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 72 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:29 h
Зајдисонце 19:27 h
Времетраење 13h : 58 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %43 %45 %44 %44 %40 %36 %33 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %66 %62 %35 %44 %23 %91 %69 %
Облачност72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %72 %
Понеделник
01.05.2017
мин 4
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:28 h
Зајдисонце 19:28 h
Времетраење 14h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд30 %33 %35 %38 %41 %39 %36 %28 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %80 %98 %47 %78 %26 %77 %68 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %
Вторник
02.05.2017
мин 6
20 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 64 %
UV индекс -
Изгрејсонце 05:27 h
Зајдисонце 19:30 h
Времетраење 14h : 03 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
18 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %22 %25 %36 %47 %24 %2 %16 %
Количество на дожд0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm0.1 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %94 %83 %43 %59 %29 %50 %71 %
Облачност64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %64 %
 
 
Влажност
Ветер
Видливост
Точка на роса
Астрономски календар
Следни 5/10 дена
Избери град...
Штип
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Пробиштип
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
6℃
Се чувствува: 4 ℃
Влажност
66.4 %
Ветер
4 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
1 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:39
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Кочани
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:38
Зајдисонце: 19:19
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...
Виница
недела, 23 април 2017
Претежно сончево
9℃
Се чувствува: 6 ℃
Влажност
63.2 %
Ветер
7 km/h
Видливост
20 km
Точка на роса
2 ℃
Астрономски календар
Изгрејсонце: 05:38
Зајдисонце: 19:19
Времетраење: 821 минути
Фаза на месечината
Следни 5/10 дена
Избери град...


ЦРНА ХРОНИКА
Арамија се обидел да ограби обложувалница, но му ја треснале вратата п
Вработен од обложувалница спречил грабеж откако му ја затворил вратата на крадецот. Како што соопшти полицијата, во петокот Б.М. пријавил дека во спортската обложувалница...
сабота, 22 април 2017, 13:40
Објавено пред 20 часа
Полицаец нападнат во поликлиника „Ѓорче Петров“
Полицаец бил нападнат од страна на пациенти во петокот вечер во поликлиниката „Ѓорче Петров“, соопштија од полициската станица во населбата Ѓорче Петров. Пациентите го на...
сабота, 22 април 2017, 13:32
Објавено пред 20 часа
Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (г
Пожарот кој избувна во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатит...
петок, 21 април 2017, 14:54
Објавено пред 2 дена
За 15 диазепами дилер на дрога оди затвор
  Полицијата во неколку градови фатиле ситни дилери на дрога за што поднеле кривични пријави. На 20.04.2017 година во 08.15 часот во Штип, поради постоење основи на ...
петок, 21 април 2017, 14:07
Објавено пред 2 дена
Полицаец фатил крадец на акумулатор
  Полициски службеник, вчера околу 20.50 часот на ул. „Марксова“, во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на акумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторит...
петок, 21 април 2017, 14:04
Објавено пред 2 дена

СЛУЧАЕН ТВИТ
Дереџе - единица мерка за животни достигнувања.

@Kiki_Ritka

ОДБРАНА МИСЛА
Се бореа за правична застапеност, а сите имаа кривична одговорност.